Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Wi-Fi konvice uvařila čaj až po 11 hodinách přesvědčování

Zdá se vám nadpis přitažený za vlasy? Pak jste nejspíše nikdy nezkoušeli uvařit čaj pomocí připojené Wi-Fi konvice. Vítejte v úžasném světě internetu věcí.

Internetem koluje spousta článků o nebezpečnosti internetu věcí. Jenže to není jediný problém konceptu, na který se spíše než spotřebitelé zatím chytají jen podniky a geekové. Připojené předměty denní potřeby totiž dokážou zkomplikovat i běžné úkony, jak se o tom přesvědčil specialista na velká data Mark Rittman z Velké Británie, který strávil 11 hodin tím, že se pokoušel připravit si šálek čaje s pomocí připojené konvice iKettle.

Still haven't had a first cup of tea this morning, debugging the kettle and now iWifi base-station has reset. Boiling water in saucepan now. pic.twitter.com/lC3uNX5WTp

— Mark Rittman (@markrittman) 11. října 2016

 

Jeho sága začala okolo 9. hodiny ranní, kdy s ním zařízení odmítlo spolupracovat, což ho vedlo k tomu, že konvici musel „odladit.“ Anglické „debug“ možná ještě lépe vyjadřuje obavy mnoha lidí z budoucnosti. Rittman si vodu na čaj uvařil v rendlíku, ale v řešení problému pokračoval i nadále.

O své výsledky se s veřejností dělil na Twitteru. Po několika hodinách problém stále nebyl vyřešený. Do té doby ovšem stihl zjistit, že když konvici přiřadí statickou IP adresu, bude to lepší než používat DHCP.

3 hrs later and still no tea. Mandatory recalibration caused wifi base-station reset, now port-scanning network to find where kettle is now. pic.twitter.com/TRQLuLzLpx

— Mark Rittman (@markrittman) 11. října 2016

 

Komplikace byla hlavně v tom, že iKettle se neintegrovala s Rittmanovými ostatními chytrými produkty, jako je Amazon Echo, což ho vedlo k tomu, že se do zařízení musel nabourat a danou funkcionalitu do ní zkrátka přidat sám. Ačkoliv konvici chybí integrace s IFTTT nebo Homekitem, má vlastní API.

O jedenáct hodin později jeho putování skončilo, když se mu podařilo konvici přesvědčit k připojení online a reakci na jeho hlasové ovládání. Jeho problémy s internetem věcí zde ovšem nekončí – v tu chvíli totiž začala jeho připojená světla stahovat aktualizaci firmwaru, a tak svou večeři musel sníst potmě.

Jistě, jde o dost extrémní situaci – kdo jiný by taky používal skript v Pythonu k tomu, aby jeho chytrá konvice dostala rozum a spolupracovala s domácím IoT? Na druhou stranu je to (naštěstí docela úsměvný) příklad toho, že technologie jsou dobrý sluha, ale zlý pán.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*