Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Windows 10 Technical Preview musíte neustále aktualizovat, jinak nenabootují

Microsoft uživatele starších buildů Windows 10 Technical Preview upozornil, že pokud nebudou OS co nedříve aktualizovat, přestane jim na konci dubna fungovat.

První tři buildy Windows 10 Technical Preview (9841, 9860 a 9879) vydané v roce 2014 přestanou podle nového vyjádření Microsoftu fungovat na konci dubna. Na počítačích s těmito buildy se uživatelům objevují varování o ukončení podpory již dva týdny a od minulé středy se tyto počítače automaticky restartují každé tři hodiny, čímž Microsoft dává uživatelům poněkud důrazněji najevo, aby svůj OS aktualizovali. „Asi dva týdny poté, co vyprší licence, se již operační systém nenačte,“ uvedli nyní na oficiálním blogu Microsoftu inženýři s tím, že platnost prvních tří buildů vyprší 30. dubna.


Microsoft tato opatření zavedl z toho důvodu, aby jeho inženýři neztráceli čas zkoumáním chyb nahlášených uživateli starších buildů, které již byly upraveny. I když třeba Apple podobnou taktiku po vydání preview verze OS X v roce 2014 nepoužil, betatestování tohoto OS trvalo mnohem kratší dobu než u Windows 10. Microsoft v tomto roce vydal již tři další buildy Windows 10 (9926, 11041 a 10049), takže uživatelé jeho technické preview verze mají stále co testovat.

 

Zdroj: IDG News Service

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.