Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Windows Lite by mohly vypadat spíš jako sedmičky

Microsoft vyvíjí odlehčený operační systém, který je již třetím pokusem společnosti tímto směrem, byť trochu pochybujeme o tom, že správným. Každopádně teď na povrch vypluly nějaké zajímavé informace.

Podle všeho má jít o systém označený jako Windows Lite, který se kromě strukturálních změn dočká i novinek estetických – což znamená, že se prý zbaví tzv. „živých dlaždic.“

Podle zdrojů, které hovořily s portálem Windows Central, bude součástí verze Lite statický launcher aplikací namísto startovního menu známého z Windows 10, podobně jako tomu je u Chrome OS, Androidu a iOS. Což znamená, že se Windows Lite pravděpodobně zbaví rozhraní Live Tiles.

Pro odstranění funkcionality má Microsoft pravděpodobně hned dva důvody: zaprvé, nikdo ji nepoužíval. Velice málo uživatelů si otevře startovní menu za účelem přesunu k živým dlaždicím, což znamená, že ani velcí výrobci aplikací nemají zájem přizpůsobovat pro ně svoje výtvory.  Zadruhé, celkový design Windows Lite bude prostší, aby byly zredukovány systémové požadavky, a redesign menu Start je toho součástí.

Jak je vidět na konceptuálním snímku výše, bude Windows Lite pravděpodobně barevnější a vrátí zpátky trochu z „designového jazyka“ a křivek Windows 7. A kromě toho přinese plynulý výkon na levnější zařízení. Stejně jako u Chrome OS od Googlu se od Windows Lite očekává, že bude určen pro systémy s pouze 32GB úložištěm a 2 GB RAM.

Aby toho systém dosáhl, bude možná využívat výhradně PWA (progresivní webové aplikace), postavené na webovém prohlížeči, a UWP aplikace, které mají fungovat na všech OS od Microsoftu od Windows 10 Mobile po Xbox.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*