Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Windows Phone již nabízejí přes 300 000 aplikací

Uživatelé operačního systému Windows Phone od Microsoftu si podle nových statistik mohou vybírat již z více než 300 000 aplikací.

Podle mluvčího Microsoftu se katalog aplikací pro Windows Phone za minulý rok rozrostl o 94 %, zatímco počet aktivních vývojářů se během toho samého období zvýšil o 50 %. Jde jistě o významný milník, vezmeme-li v úvahu, že ještě v prosinci minulého roku bylo pro Windows Phone dostupných jen 200 000 aplikací.


Na druhou stranu je třeba říci, že Microsoft stále zaostává za konkurencí v podobě Androidu a iOS. Apple minulý měsíc například oznámil, že v jeho App Store již je k mání přes 1,2 milionu aplikací. Někteří velcí vývojáři platformu od Microsoftu berou jako druhořadou a aplikace pro ni vyvíjejí pomaleji, či ji dokonce zcela přehlížejí. Narozdíl od uživatelů iOS a Androidu uživatelé Windows Phone v současné době nemají přístup například k aplikacím Yelp, Shazam či bezplatné verzi Spotify. Microsoft se však nevzdává a ve vývoji své mobilní platformy stále pokračuje.    

 

Zdroj: Techspot

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.