Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Xbox 720 bude údajně bez optické mechaniky

Microsoft dle uniklých informací řekl svým partnerům, že jeho další Xbox (často nazývaný jako Xbox 720) nebude obsahovat mechaniku pro optické disky.

Namísto optické mechaniky bude na novém Xboxu umístěn pouze velký pevný disk. Podle nejmenovaného zdroje webového portálu MVC, který s informací přišel, bude nová verze oblíbené herní konzole od Microsoftu vydána v roce 2013 a představí se již v červnu tohoto roku na veletrhu E3. Otázkou zůstává, jak se ke konzoli bez optické mechaniky postaví vývojáři her. I když podle expertů je přechod od optických médií k obchodnímu modelu stahování her pouze z internetu nevyhnutelný, konzole bez této mechaniky to bude podle mnohých mít velmi těžké, a to především ze tří důvodů.

První z nich je, že ne každý uživatel Xboxu má přístup k vysokorychlostnímu připojení k internetu. I když uživatelé v Severní Americe a Evropě s tímto příliš velké problémy mít nebudou, mnoho asijských zemí se stovkami milionů hráčů rychlé připojení stále nenabízí. Druhým problémem je to, že Xbox 720 by musel mít opravdu velký pevný disk, na nějž by bylo možné stažené hry ukládat. A i tehdy by byl hráč limitován počtem titulů, které si na konzoli může uložit. A za třetí, jakákoli zpětná kompatibilita Xboxu 720 s Xboxem 360 by bez optické mechaniky samozřejmě nebyla možná.

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*