Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Xbox One konečně porazil PS4

Z nových statistik společnosti NPD Group vyplývá, že Microsoft v uplynulém měsíci konečně prodal více konzolí Xbox One než Sony svých PlayStationů 4.

Microsoftu se povedlo předehnat Sony na dvou klíčových trzích - v USA a Velké Británii. Zde PS4 dominoval od ledna, avšak vypadá to, že v předvánoční nákupní horečce (a jistě také díky padesátidolarové slevě na konzoli) mají lidé větší zájem o Xbox One. Jak uvedl Mike Nichols z Microsoftu pro Gamespot, "listopad byl co do tržeb rekordním měsícem a Xbox One se v tomto měsíci stal v USA a Velké Británii nejprodávanější konzolí." Microsoft minulý měsíc oznámil, že počet prodaných kusů jeho herní konzole již brzy překročí desetimilionovou hranici a podle Gamespotu se minulý měsíc prodalo jen v USA 1,2 milionu kusů této konzole.


Co se týče her, mezi nejoblíbenější tituly pro herní konzole v listopadu patřily: Call of Duty: Advanced Warfare od společnosti Activision, Grand Theft Autto 5 od Rockstar a Super Smash Bros od Nintenda. Japonské Nintendo oznámilo, že od vydání Wii U v USA zde již prodalo téměř tři čtvrtě milionu kusů Super Smash Bros. NPD nezveřejnilo statistiky týkající se dalších konzolí na trhu.

 

Zdroj: Geekwire

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*