Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Yahoo Mail pozastavuje automatické přeposílání e-mailů

Až příliš podezřelé načasování má novinka z dílny Yahoo – zrušení automatického přeposílání e-mailů pro uživatele služby Yahoo Mail.

Každému, kdo si tuto funkci, která je kriticky důležitá při změně e-mailové adresy, aktivoval již dříve, aktivovaná zůstane. Ostatní ale mají smůlu.

Na svých stránkách podpory Yahoo tvrdí, že přeposílání e-mailů (mail forwarding) je v současné době ve vývoji. „Zatímco pracujeme na zlepšení [této funkce], dočasně jsme deaktivovali přeposílání e-mailů u nově přeposílaných adres,“ píše se na webu společnosti.

Přeposílání e-mailů bylo vypnuto počátkem října, jak jako první informovala agentura Associated Press. Není jasné, zda k akci ze strany firmy, u níž se to poslední dobou průšvihy jen hemží, došlo před nebo po datu 4. října, kdy byla zveřejněna spolupráce americké firmy s tamními tajnými službami – NSA a FBI.

Pro ně totiž Yahoo skenovalo veškerou příchozí poštu svých uživatelů. A to v takovém rozsahu, že to mnohé neziskovky orientované na oblast soukromí považují za protiústavní (neodpustíme si rýpnutí: dokonce i na americké poměry!). Yahoo příslušnou zprávu agentury Reuters považuje za zavádějící.

Špionážnímu skandálu předcházel skandál jiný. V září totiž vyšlo najevo, že do rukou kyberzločinců se koncem roku 2014 dostaly detaily účtů 500 milionů uživatelů.

Přesně kvůli dvěma zmíněným průšvihům jsou kroky Yahoo značně podezřelé. Jeho uživatelé totiž mají více důvodů přejít ke konkurenci, což jim právě chybějící podpora přeposílání e-mailů dost ztíží.

Firma je aktuálně v akvizičním režimu, což znamená, že aktuálně jedná o svém prodeji americkému operátorovi Verizon. Ten již údajně kvůli skandálům, jež vyšly najevo, požaduje slevu – a ne ledajakou. Z původně dohodnuté částky 4,8 miliardy dolarů chce miliardu zlevnit. A to se původním akcionářům ani managementu Yahoo rozhodně líbit nebude.

Zdroj: PCWorld.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*