Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

YouTube spustí novou předplatitelskou hudební službu

Minulý rok v létě se objevily první spekulace o tom, že Google plánuje na YouTube spustit předplatitelskou hudební službu. Nyní to vypadá, že tato opravdu koncem roku spatří světlo světa.

Hudební služba má vypadat podobně jako Spotify, budou na ní však i videa. A podobně jako například u Pandory mají být i zde dostupné bezplatná i placená prémiová verze. Druhá jmenovaná uživatelům nabídne neomezený přístup k albům a hudebníkům. Uživatelům placené verze se také nebudou zobrazovat reklamy. Podle informací Billboardu má služba stát okolo deseti dolarů měsíčně a bude kompatibilní s dalšími produkty a službami Googlu jako Google Glass.


Google již údajně s hudebními vydavatelstvími uzavřel všechny potřebné smlouvy. V březnu tohoto roku se společnost dohodla s Warner Music Group, díky čemuž získá americký gigant přístup k hudbě pro dvě své chystané služby: androidovou hudební aplikaci a předplatitelský kanál YouTube. YouTube má v současné době miliardu unikátních měsíčních uživatelů a jde o největší hudební službu na světě, přičemž doposud vydělává všechny své peníze jen pomocí reklam.
 

Zdroj: CNET

autor Jiří Paleček


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.