Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Z další směnárny kryptoměn někdo ukradl peníze

Vypadá to, že si kyberzločinci uvědomili, že dokážou vydělat mnohem víc peněz útoky na kryptoměnové směnárny než prostřednictvím tradičních metod typu ransomwaru.

Nejčerstvějším případem je útok na italskou směnárnu BitGrail, která přišla o tokeny Nano v hodnotě 170 milionů dolarů.

Zástupci BitGrailu si dali dobrý pozor, aby ve vydaném prohlášení nepoužili slova jako „útok“ nebo „hack“. Namísto toho firma oznámila následující: „Interní kontroly odhalily neautorizované transakce, které vedly k manku 17 milonů [kusů] Nano.“

BitGrail býval jedním z největších míst, na nichž se obchodovalo s kryptoměnou RaiBlocks (XRB), jež byla nedávno přejmenována na Nano, protože mnoho uživatelů nevědělo, jak se má původní název vlastně vyslovovat.

A jak tomu bývá vždy po útocích na směnárny, pozastavil BitGrail všechny výběry i vklady „za účelem dalšího ověřování“ a celý incident již vyšetřují příslušné úřady. Společnost svoje zákazníky ubezpečila, že jiných měn se problém netýká.

Celé situaci nepomohly ani nedávné kontroverze BitGrailu. V prosinci například jeho vlastník Francesco Firano zveřejnil tweet, že zavádějí pravidla KYC (poznej svého zákazníka), vyžadující od uživatelů aby si při výběrech nad určitý limit ověřili své účty. Jenže i po dvou měsících někteří uživatelé na toto ověření stále údajně čekají.

BitGrail navíc nedávno oznámil, že pozastavuje podporu pro uživatele ze zemí mimo EU, a to z právních důvodů souvisejících právě s pravidly KYC.

Zdroj: Techspot.com

autor Pavel Kreuziger


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.