Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Novinky

Zakladatel antivirové společnosti McAfee uprchl z Belize. Policie jej stíhá za vraždu

John McAfee, 67letý zakladatel známé antivirové společnosti McAfee je na útěku před belizskou policií. Ta jej stíhá za údajnou vraždu, kterou však McAfee dle svého tvrzení nespáchal.

Přestože je na útěku, svůj pohnutý životní osud John McAfee neustále dokumentuje na svém online blogu whoismcafee.com. Bývalý šéf antivirové společnosti McAfee se v současnosti ukrývá před belizskou policí, která jej stíhá za údajnou vraždu jeho souseda, podnikatele Gregoryho Faulla. McAfee však odmítá, že by měl se smrtí Američana jakoukoliv spojitost. Policii se však přesto nechce vydat, neboť má strach o svůj život.

Jak uvedl na svém blogu, do Belize se McAfee plánuje vrátit. V současnosti jej doprovází dvojice reportérů magazínu Vice, který by měl později o životě a pohnutkách McAfeeho podat detailní report.

S belizskou policí se přitom McAfee nepotýká poprvé. V květnu letošního roku byl místními bezpečnostními orgány proveden zátah na jeho sídlo, neboť se policie údajně domnívala, že zde McAfee ukrývá laboratoř na výrobu pervitinu. Sám John McAfee však tuto událost vysvětluje jinak. Prý odmítl poskytnout finanční příspěvek místnímu politickému šéfovi. „Do politiky nikdy neinvestuji. Nedaruji peníze žádné politické straně a nemám žádné vztahy s politickými představiteli,“ uvedl McAfee.

Antivirovou společnost McAfee, jež nyní spadá pod giganta Intel, založil John McAfee v roce 1987 a o 7 let později svůj podíl prodal. Za své spoluvlastnictví údajně vydělal až stovky milionů dolarů. 

 

Zdroj: IDG News Service, Whoismcafee.com

autor Jan Bednařík


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.