Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Doplňky pro Excel: vyhledejte si ty nejužitečnější - 1.díl

Vybrali jsme pro vás některé oblíbené doplňky, abyste si je vyzkoušeli. Některé jsou dokonce i zdarma.

Doplňky (anglicky Add-Ins) pro MS Excel je možné přirovnat k aplikacím pro smartphony nebo k zásuvným modulům programů pro práci s počítačovou grafikou. Jedná se o samostatné aplikace napsané programátory nezávislými na autorovi programu pro práci s počítačovou grafikou. Tyto aplikace tedy vlastně poskytují pokročilé nástroje pro hlavní program. Existují doplňky pro Word, PowerPoint a celou řadu dalších často používaných programů. Naprostá většina doplňků je k dispozici zdarma, popřípadě za minimální poplatek a obecně pro ně platí, že v počítač po svém spuštění zabírají minimum paměti.

Princip fungování doplňků

Obecně vzato jsou doplňky velmi rozmanité, z čehož vyplývá, že i odlišně fungují. Pocházejí od stovek různých autorů a svou funkčností pokrývají prakticky jakoukoliv představitelnou oblast. Je možné je rozdělit do deseti hlavních oblastí, i když mnohé z těchto oblastí se navzájem překrývají. Jedná se o tyto oblasti:

Tabulky a grafy Datová analýza Vzdělání Finance a účetnictví Vzorce/Funkce Marketing Produktivita a rozvržení času Odkazy Přehledy a šablony Pomocné nástroje (utility)

Řada z těchto doplňků je kompatibilní se staršími i novějšími verzemi programů, pro které jsou určeny, nicméně i přesto nezapomeňte před jejich stažením zkontrolovat systémové požadavky. Uvědomte si, že novější nemusí být nutně lepší – řada doplňků, která vznikla před lety, patří k nejoblíbenějším i dnes.

 

Pokračování

autor JD Sartain, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*