Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Jak rychle uvolnit místo na smartphonu s Androidem? - 3.díl

Zbavte se jednou provždy a jedním klepnutím uložených souborů aplikací, vyčistěte si složku se staženými soubory, smažte nepotřebné mapy offline, zbavte se stažené hudby a veškerého dalšího zbytečného balastu.

Předcházející díl

 

Jen málo věcí je v životě tak frustrujících jako skutečnost, že vaše mobilní zařízení najednou odmítá nainstalovat aktualizace aplikací kvůli nedostatku místa. Na rozdíl od jiných životních situací se však jedná o problém, který se naštěstí dá snadno vyřešit. Stovky megabajtů či dokonce gigabajty místa se dají poměrně rychle uvolnit smazáním nepotřebných stažených souborů, vyhozením nepotřebných dokumentů a map offline, vyčištěním vyrovnávací paměti cache a odstraněním nepotřebných souborů hudby a videa. A pokud by vám námi představené tipy nepomohly, pak jako poslední řešení zvažte, zda by nebylo načase pořídit si nějaký nový telefon s operačním systémem Android.

3. Zlikvidujte fotografie, které již máte zálohovány

Jednou z nejlepších funkcí aplikace Fotky Google je jejich schopnost zálohovat celou vaši knihovnu s fotkami do úložiště svázaného s vaším účtem Google. Jakmile máte všechny své fotky bezpečně zálohovány, aplikace Fotky Google dokáže odstranit všechny fotografie uložené na místním úložišti a uvolnit tak místo.

Aplikace Fotky Google dokáže na vašem zařízení rychle odstranit všechny fotografie, které již byly zálohovány do úložiště svázaného s vaším účtem Google.

Spusťte proto aplikaci Fotky Google, klepněte v levém horním rohu okna na ikonku se třemi vodorovnými čarami a následně z nabídky, která se objeví, vyberte položku Uvolnit místo. Aplikace Fotky vám následně prozradí, kolik fotografií bude moci z místního úložiště uvolnit. Následně stiskem tlačítka OK odstranění potvrdíte.

Poznámka: Máte-li u aplikace Fotky Google nastaven režim vysoké kvality, který vám umožňuje bezplatně používat úložiště o neomezené velikosti, pak mějte na paměti, že při tomto nastavení položka Uvolnit místo způsobí odstranění původních fotografií uložených v zařízení v plném rozlišení a že ve Fotkách Google pak nejdete jen jejich zmenšené kopie. Ujistěte se proto, že před klepnutím na tlačítko OK máte originální soubory fotografií uloženy ještě někde jinde.

 

Pokračování

 

autor Ben Patterson, Michael Simon, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*