Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Jak si zdarma zálohovat počítač - 2.díl

Tak schválně – kolikrát už jste si dali závazek, že si konečně zálohujete obsah svého počítače? A že jste tak ještě neučinili? Tak směle do toho. A nebojte se – nebude vás to stát ani korunu!

Zálohujete? A zálohujete pravidelně? Pokud se vymlouváte na to, že nemáte čas ani peníze, pak se vás v tomto článku pokusíme přesvědčit, že alespoň na peníze se určitě vymlouvat nemůžete. Představíme vám totiž řešení, které vás nebude stát ani korunu. Slibujeme si od toho zejména jeden hlavní cíl - chceme vás přesvědčit, abyste si konečně zálohovali obsah svého počítače Myslíte, že se nám to podaří?

 

 Předchozí díl

 

Vytváření obrazů operačního systému Windows pomocí nástroje Zálohování a obnovení

 Nástroj pro vytvoření bitových kopií operačního systému Windows, který je v tomto operačním systému integrovaný, vytváří zálohu všech dat na vašem disku, a to včetně operačního systému Windows a včetně vašich nastavení, programů či souborů. Jedná se o nástroj, který se svou úrovní blíží některým profesionálním řešením. Pravdou je, že tu a tam má problémy s obnovením obrazů operačního systému z jednoho počítače na jiný, nicméně pro správu jednoho počítače je více než přijatelný.

 

Pro obnovení stavu operačního systému z obrazů vytvořených pomocí nástroje integrovaného ve Windows je potřeba použít disk pro opravu systému. Jeho vytvoření vám zabere jen několik sekund.

 

Chcete-li tento nástroj pro vytváření bitových kopií použít, musíte si nejprve vytvořit disk pro opravu systému. Jedná se o malý spouštěcí disk, který spouští nástroj pro obnovení systému Windows, který je nezávislý na operačním systému. Napište do nabídky Start Windows 7 výraz obnovení, poté klepněte ve výsledcích vyhledávání na odkaz Zálohování a obnovení. V okně, které se objeví, klepněte na odkaz, kterým vytvoříte disk pro obnovu systému. Řiďte se podle pokynů průvodce na obrazovce a záhy zjistíte, že vytvoření disku pro obnovu systému zabere jen několik sekund.

Po vytvoření disku pro obnovu systému zkuste z tohoto disku spustit počítač. Pokud disk funguje bez problémů, můžete přistoupit k vytvoření obrazu systému. Restartujte Windows a znovu otevřete výše uvedeným způsobem okno Zálohování a obnovení. Zde klepněte na na Ovládací panely > Systém a zabezpečení > Zálohování a obnovení > Vytvořit bitovou kopii systému. Uživatelé operačního systému Windows 8 mohou použít funkci Historie souborů, která ve svém okně nabízí vlevo dole odkaz Záloha bitové kopie systému.

 

Pokračování

autor Redakce PC Worldu, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.