Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Použijte Excel pro vytváření týdenních rozvrhů - 1.díl

Využití Excelu jako nástroje pro plánování je skvělá dovednost, která se vám určitě bude nejednou hodit!

Úvod

Na funkce SUMA, DATUM, DENTÝDNE, KDYŽ, vnořené KDYŽ a na funkce KDYŽ/NEBO jsme si vzpomněli v okamžiku, kdy jsme sledovali film Jestliže je úterý, musíme být v Belgii z roku 1969. Jedná se o film pojednávající o amerických turistech putujících po Evropě. Ostatně jsme si všimli, je firmy poměrně často plánují nikoliv na jednotlivé dny v měsíci, ale spíše na týdny – typicky týden 1, týden 2, týden 3 apod. Pak je nutno použít vzorec, který bude obsahovat datum a který se použije pro určení příslušného týdne v měsíci. Navíc bude obsahovat sadu vnořených příkazů KDYŽ/NEBO, pomocí nichž se budou přiřazovat úkoly jednotlivým členům týmu, kteří budou tyto úkoly plnit. Pro plánování tohoto typu lze s výhodou použít Excel, přičemž jeho používáním v této oblasti získáte řadu dovedností, které dozajista využijete.

Představte si, že pracujete pro časopis, který sleduje všechny sportovní události po celém světě, a vaším úkolem je vytvořit pro novináře a grafiky plán, který by pokryl všechny tyto události. Předpokládejme například, že třetí úterý v měsíci je krasobruslení v Belgii, čtvrté úterý jsou na pořadu dne boby ve Skotsku, první čtvrtek v měsíci je golf v Irsku a poslední čtvrtek v měsíci ragby na Novém Zélandu. Je až překvapivé, jak vzorce v Excelu dokážou zvrátit tento jinak časově velmi náročný program do podoby jednoduché, rychlé a jednoduché úlohy.

Abyste měli možnost si sami vyzkoušet, jak se vše v Excelu pomocí funkcí SUMA, DATUM, DENTÝDNE, KDYŽ A KDYŽ/NEBO jednoduše nastavuje, připravili jsme pro vás šablonu, kterou si můžete zdarma stáhnout po klepnutí na tento odkaz.

 

Pokračování

autor JD Sartain, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*