Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Víte, jak si ve Windows 10 zdarma přehrajete disk DVD? - 2.díl

V operačním systému Windows 10 již standardními nástroji disk DVD nepřehrajete a Windows Media Center je prostě a jednoduše pryč.

Předcházející díl

 

Disk DVD je možné ve Windows 10 přehrát zdarma, ale musíte jim v tom poněkud pomoci – a vězte, že tato pomoc není od Microsoftu. Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké řešení má pro vás Microsoft a jak toto řešení u některých uživatelů do jisté míry funguje. Následně vám něco málo sdělíme o daleko lepší alternativě, která se označuje zkratkou VLC, kterou může používat kdokoliv a která je pravidelně aktualizována. A co je ze všeho nejlepší, je tento nástroj zdarma!

Windows DVD Player: spíše průšvih než výhra

Windows DVD Player ve Windows 10

 

Uživatelé, kteří provádí upgrade operačního systému na verzi Windows 10 z libovolného počítače s operačním systémem Windows 7 nebo Windows 8, kde je nainstalována aplikace Windows Media Center, by po dokončení instalace Windows 10 měli vidět a mít k dispozici novou aplikaci s názvem Windows DVD Player. Pokud by náhodou ve Windows 10 po upgradu nebyla, měli byste být schopni ji zdarma stáhnout z obchodu Windows Store.

Jedno varování: Osobně se nám podařilo zdarma získat program Windows DVD Player, a to po upgradu z operačního systému Windows 8.1 s aplikací Windows Media Center. Jakmile jsme však po upgradu spustili čistou instalaci Windows 10, právo stáhnout zdarma Windows DVD Player jsme ztratili.

V roce 2015 jsme testovali Windows DVD Player na notebooku Lenovo X220, na němž běžel operační systém Windows 10 Pro a k němuž byl připojen externí přehrávač /vypalovačka DVD a s pěti běžně prodávanými disky DVD. Windows DVD Player automaticky zjistil, že se v mechanice nachází disk DVD a začal jej spouštět. Aplikace se bez problémů vyrovnala se všemi varováními, náhledy a nabídkami mého disku DVD.

Na druhou stranu aplikace některé disky DVD přehrát nedokázala. Navíc se standardně nechovala ani při výměně disků DVD. Pokud jste z mechaniky vyndali disk DVD a následně jste do mechaniky vložili disk jiný, bylo nutno restartovat aplikaci, protože v opačném případě vložení nového disku vůbec nepoznala. Když se v současnosti podíváte ve Windows Store na postřehy uživatelů s touto aplikací, zjistíte, že problémy podobné těm našim se u některých uživatelů objevují stále.

Na čem se všichni uživatele shodnou, je skutečnost, že je tato aplikace velmi jednoduchá. V podstatě vůbec nevypadá, že by se Microsoft od roku 2015, kdy se tato aplikace poprvé objevila, nějak příliš zabýval aktualizací uživatelského rozhraní.

 

Pokračování

autor Ian Paul, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*