Tato stránka používá Cookies. Informace o Cookies.
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Víte, jaké soubory zvuku a videa lze využít v PowerPointu? - 2.díl

Některé formáty použít můžete a jiné zase nikoliv.

Předcházející díl

 

Program Microsoft PowerPoint má integrovánu podporu řady běžných formátů zvuku a videa. Pojďme se tedy na problematiku podpory multimediálních formátů podívat podrobněji. Kromě toho nás budou zajímat i možnosti začlenění souborů zvuku a videa do snímků prezentace.

Formáty videa podporované v programu MS PowerPoint

MS PowerPoint má integrovánu podporu následujících formátů videa: .avi, .mpg a .mpeg.

1. Soubory ve formátu AVI (Audio Video Interleave) jsou formáty videa vytvořené firmou Microsoft, přičemž tyto formáty ukládají jak data zvuku, tak videa. Tyto soubory jsou kompatibilní s programy Windows Media Player, Microsoft Filmy a TV pořady a Apple Quick Time Player. Vzhledem k tomu, že jsou tyto programy standardními součástmi odpovídajících operačních systémů, použije váš počítač tyto programy standardně vždy, když se pokusíte přehrát nějaký soubor ve formátu AVI.

Formáty zvuku a videa

2. Formáty videa označované zkratkami MPG a MPEG (Moving Picture Experts Group) představují soubory obsahující film. Jedná se o formáty používané pro distribuci filmů po Internetu. Aktuální podoby formátu MPEG se označují jako MPEG-1, MPEG-2, MPEG-3, MPEG-4, MPEG-7 a MPEG-21, přičemž jejich kvalita je při srovnání s konkurencí daleko vyšší.

Poznámka: Filmy ve formátu QuickTime (.mov) a RealVideo (.ram nebo .rv) nejsou s programem MS PowerPoint kompatibilní přímo. Nicméně je můžete převést do formátu MPG, a to pomocí některého z mnoha programů pro konverzi videa, jako je například iSkysoft Video Converter Ultimate.

 

Pokračování

 

autor JD Sartain, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*