Tato stránka používá cookies. Můžete změnit nastavení ve svém prohlížeči. Přečtěte si více o naší Cookie Policy.
X
 
PRO MOBIL
PRO MOBIL
KLASICKY
KLASICKY


Software

Windows 10: Přizpůsobte si vícedotyková gesta - 2.díl

U notebooků s přesným touchpadem můžete používáním vícedotykových gest usnadnit a maximalizovat produktivitu práce.

Předcházející díl

 

Jedním z největších vylepšení ve Windows 10 Creators Update, které bylo nedávno integrováno do tohoto operačního systému, byla vylepšená podpora pro přesné touchpady, což jsou touchpady s podporou vícedotykových gest. Pojďme se podívat na to, jak se vícedotyková gesta konfigurují na počítačích s operačním systémem Windows 10.

Konfigurace vašich „klepání“

Nyní se přesuňte do sekce Klepání, kde se nastavuje způsob klepání prsty pro výběr položek a pro klepnutí na položky. Nejprve zde uvidíte rozevírací nabídku, kde se nastavuje citlivost touchpadu. Naleznete zde čtyři možnosti: nízká citlivost, střední citlivost, vysoká citlivost a nejvyšší citlivost. Doporučujeme alespoň zpočátku ponechat volbu Středni citlivost a zvýšit či snížit citlivost až později, když se seznámíte se způsobem, jakým touchpad reaguje na vaše gesta.

Pod nastavením citlivosti se nachází čtyři předem nastavená gesta pro klepání a pro výběr. Všechna tato gesta jsou standardně aktivována. Pokud některé z nich nebudete používat, pak zrušte zaškrtnutí příslušné volby.

Jedná se tato gesta:

Klepnutí jedním prstem bude představovat klepnutí levým tlačítkem myši

Klepnutí dvěma prsty bude představovat klepnutí pravým tlačítkem myši

Poklepání a přetažení bude odpovídat vícenásobnému výběru

Stisk pravého dolního rohu touchpadu bude představovat klepnutí pravým tlačítkem myši

Konfigurace posouvání a změny velikosti

Pod sekcí klepání se nachází několik možností pro přizpůsobení posouvání a pro změnu velikosti. S největší pravděpodobností budete chtít ponechat zapnuté volby Posouvat se můžete tažením dvěma prsty a Stažením prstů můžete měnit velikost zobrazení. V rozevírací nabídce Směr posouvání si můžete vybrat, zda se má při pohybu dolů provádět posun směrem nahoru nebo směrem dolů.

 

Pokračování

 

 

 

autor Michael Ansaldo, David Čepička


Mobilní verze našich dalších titulů

 
 
Nahoru
 
Nahoru
 
© IDG Czech Republic, a.s.
 
*